FB Ambasador 600x600px

Z wielką dumą informujemy, że Józef Młynarczyk, były Reprezentant Polski, piłkarz Widzewa Łódź oraz słynnego FC Porto, jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, został oficjalnym ambasadorem produktów LEHMANN KG.

Józef Młynarczyk jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii klubowej europejskiej piłki nożnej, mimo że zagraniczne występy rozpoczął dopiero w wieku 31 lat. Najpierw na krotko trafił do francuskiej drużyny SC Bastia, a w 1986 przeniósł się do portugalskiego FC Porto. Z tym klubem święcił największe tryumfy. W 1987 roku jako drugi Polak po Zbigniewie Bońku zdobył  Puchar Europy (w finale Portugalczycy pokonali 2:1 Bayern Monachium) oraz Superpuchar UEFA i Puchar Interkontynentalny. 2 razy został mistrzem Portugalii (1986 i 1988) oraz zdobył puchar tego kraju (1988).

Pierwsze kroki piłkarskiej kariery stawiał w klubie Astra (z jego rodzinnej miejscowości Nowa Sól). Później grał jeszcze w tamtejszej Polonii. W wieku 21 lat przeszedł do Stali Bielsko-Biała. Po trzech latach gry w tym klubie Antoni Piechniczek, który trenował Młynarczyka jeszcze w Bielsku ściągnął go do Odry Opole. Rok później grał już w Widzewie, gdzie na dobre rozpoczęła się jego wielka kariera. Z łódzkim klubem dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski (1981 i 1982) oraz dotarł do półfinału Pucharu Europy (1983). 18 lutego 1979 zadebiutował w reprezentacji Polski, prowadzonej przez Ryszarda Kuleszę, w meczu z Tunezją.

W sumie w kadrze rozegrał 42 mecze. Był  pierwszym bramkarzem reprezentacji prowadzonej przez Antoniego Piechniczka. W 1982 roku strzegł polskiej bramki podczas mistrzostw świata, w których Polska zajęła trzecie miejsce. Grał także w kolejnym mundialu w 1986 w Meksyku. Po tych mistrzostwach zakończył karierę.

Nie rozstał się jednak z piłką. Swoje bramkarskie doświadczenie przekazywał młodszym szkoląc m.in. bramkarzy w FC Porto i kilku polskich klubach oraz w reprezentacji Polski.

Dla firmy LEWI-POLSKA wspieranie sportu i polskich sportowców to ważny element strategii marketingowej.

– Jesteśmy firmą, która zawsze stawiała na pierwszym miejscu profesjonalizm oraz jakość i nie bez powodu na ambasadora naszej firmy wybraliśmy Józefa Młynarczyka, który jako sportowiec potwierdzał te cechy swoim charakterem. Ponadto doceniamy jego zaangażowanie, siłę walki i energię, którą było zawsze widać podczas rozgrywek na międzynarodowych boiskach – mówi Tomasz Nowak przedstawiciel Niemieckiego koncernu na Polskę.