Mycie MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH

 

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Moduły fotowoltaiczne są wystawione na codzienne działanie substancji szkodliwych i brudu. Nawet po niedługim czasie użytkowania odkładający się brud powoduje spadek sprawności urządzenia. Jedynie regularne czyszczenie paneli może temu zapobiec.

Wraz z rodziną urządzeń QLEEN, firma Lehmann KG oferuje profesjonalne i sprawdzone rozwiązania do czyszczenia domowych i przemysłowych generatorów słonecznych. Systemy QLEEN są do zastosowań mobilnych. Bezproblemowo można je dostosować do różnych warunków. Wysokiej jakości składniki i niezawodne narzędzia zapewniają szybkie i oszczędne czyszczenie małych i dużych urządzeń o każdej porze roku. 

Systemy QLEEN pracują z wykorzystaniem wody demineralizowanej, umożliwiając czyszczenie paneli fotowoltaicznych bez używania środków chemicznych, w sposób przyjazny dla środowiska. Przy opracowywaniu samej koncepcji, technikom firmy Lehmann zależało na tym, by produkty zużywały możliwie mało wody i energii. W praktyce oznacza to, że systemy QLEEN zużywają niecałe 160 litrów w ciągu godziny. 

Do celów profesjonalnych i prac do wysokości 21 m szczególnie dobrze nadaje się QLEEN DISY lub QLEEN DISY Elektro. Stosując wspomniane urządzenia wraz z obrotową szczotką ROTAQLEEN uzyskuje się długotrwały efekt czystości, co zapewnia utrzymanie sprawności generatora fotowoltaicznego.